תרבות, אמנות, ויצירה – הבילוי המשפחתי הבא שלכם הולך להיות בתאטרון

מאז שהטלפונים הסלולריים הפכו למנת חלקם של כל ילד בישראל, נהיה קשה פי כמה וכמה לפתח פעולות תרבות שונות.

עם זאת, למפעלי תרבות יש את הכבוד שלהם ולכן הם מצליחים להחזיק ולשרוד על אף הקושי של כולם בתחרות מול הטלפונים הניידים.

כמה מילים על תאטרון אורנה פורת

זהו תאטרון לילדים ונוער הוותיק ביותר בארץ. הוא הוקם אי שם בשנות השבעים על ידי השחקנית אורנה פורת. מדובר על שחקנית ברמה בין לאומית אשר הייתה גם כלת פרס ישראל. היא הקימה את התאטרון בשיתוף עם מי שהיה שר החינוך אז, יגאל אלון זכרו לברכה. מאז הקמת תאטרון אורנה פורת הועלו בו מאות הצגות ילדים כאשר המטרה המרכזית שלו היא להנגיש את התאטרון לכל ילדי ישראל. הנגשת התיאטרון לכל ילדי ישראל מבוססת לא על הרצון הכלכלי של צמיחה וגדילה אלא דובר על משהו עמוק יותר וגדול יותר. הרצון שהנחה את אורנה פורת ויגאל אלון בהקמת המיזם הזה הוא להקנות לילדים ערכים חינוכיים כמו אסתטיקה, הומניות ולאומיות. התיאטרון הוא מוסד ללא כוונת רווח – כלומר, מדובר על גוף שכל הכנסותיו מיועדות למימון הפעילות שלו. הוא נתמך על ידי משרד החינוך, משרד התרבות והספורט ואפילו עיריית תל אביב תומכת בו.

אלו פעילויות מקיימים בתאטרון אורנה פורת?

תאטרון אורנה פורת קיים כל כך הרבה שנים שבמהלך שנות קיומו הוא טיפח רפרטואר מרשים של הצגות ילדים ונוער. כל שנה מועלות בו כעשרים מזות שונים אשר מגיעים לחשיפה של ארבע מאות אלף צופים ביותר ממאתיים וחמישים יישובים ברחבי הארץ. ההצגות מועלות בן בתאטראות שונים בארץ והן בבתי ספר. בנוסף להצגות שמעלה תאטרון אורנה פורת הוא גם מקיים מחלקה חינוכית שמציעה ימי תאטרון, מפגשים שונים, סדנאות לנוער ועוד.

לסיכום, כאשר אתם מתלבטים מה לעשות עם הנוער בימי החופש הגדול, קחו אותם לתאטרון אורנה פורת לראות הצגות שונות ולהשתתף בסדנאות מכל הסוגים המינים. מדובר על חוויות שיהיו ממלאות ונהדרות עבורם ויעשירו אותם ברמה האישית וברמה החברתית. אין טעם להיקבר במזגן בבית מול הטלוויזיה.

 

 

מחסן השטוזים של דתיה – מתאטרון אורנה פורת

כתיבת תגובה

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *